Jak przygotować się na trekkingi?

Więcej informacji o trekkingi Himalaje znajdziesz tu

Chodzenie po najwyższych górach utożsamiamy szczególnie z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są najczęściej specjalistyczne umiejętności – w różnych górach poprowadzono wszak szlaki, z którymi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada odpowiednie narzędzia, czyli kijki gwarantujące przyczepność na nierównych szlakach i buty z przyczepną podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna okaże się również obecność dobrego instruktora, który pokaże, jak używać opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on potrzebny? W których miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi bywają czasem organizowane w bardzo trudnym terenie, a to powoduje, iż niezbędne okazują się sprzęty ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, bo zapewnią stabilizację nawet na oblodzonych szlakach – a na wysokich szczytach spotkać je możemy również latem. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się też czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne są odpowiednie kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, bo ten powie im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie oraz nie tylko

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, a te zwykle są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najchętniej prowadzone są w najwyższych górach – krajowi górołazy chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża Broad Peak i K2.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]