Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Góry są wspaniałe, ale również niebezpieczne. W zasadzie co kilka tygodni, a najczęściej w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo zjeżdżają w popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp znanych szczytów, w mediach słyszymy o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania porwały się na wycieczkę szlakiem o wysokiej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy miłują wysokie góry i pragną przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą metodą, aby posiąść niezbędne umiejętności jest odbycie kompleksowego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich i instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się przykładowo prawidłowego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, asekuracji, autoasekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które są nieodzowne w razie rozmaitych niebezpiecznych sytuacji. Kurs obejmuje także zasady właściwego postępowania podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada wieloletnią praktykę jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niewielkich grupach, które zwykle mają nie więcej niż pięć- osób. Skutkiem tego zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, żeby mogli oni sprawnie opanować podstawową wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]