Narty we Włoszech dla wymagających – Livigno

Ostatnimi czasy narciarstwo zaczęło cieszyć się ogromną popularnością w naszym kraju . Jazdę na nartach uwielbiają zarówno osoby w wieku podeszłym, jak i dzieci. Aktualnie coraz więcej osób stawia na wyjazd na zimowy wypoczynek poza granice Polski. Pośród cenionych przez narciarzy miejscowości znajduje się znajdujące się we Włoszech Livigno.

Narty we Włoszech – czy Livingo słusznie warte jest uwagi?

Italia to piękne oraz wyjątkowo zróżnicowane państwo, które ma mnóstwo do zaproponowania odwiedzającym. Livigno leży w Lombardii, czyli jednym z bardziej malowniczych włoskich terenów. Ośrodek narciarski usytuowany jest na wysokości tysiąca ośmiuset metrów nad poziomem morza, a turyści mają możliwość korzystać tam z przeszło trzydziestu wyciągów narciarskich. Szlaki cechują się różnym stopniem trudności, co umożliwia każdemu narciarzowi na wybranie stoku doskonale dopasowanego do posiadanych możliwości i umiejętności. Ogromnymi zaletami Livigno są częste opady świeżego śniegu i silnie nasłonecznione stoki. W konsekwencji warstwa śniegu utrzymuje się na trasach przez przeszło 9 miesięcy w trakcie roku. Walorem ośrodka narciarskiego w Livigno jest także naprawdę urozmaicona – a przy tym niezwykle nowoczesna – infrastruktura narciarska, co ma istotny wpływ na komfort osób korzystających z tutejszych stoków.

Narty we Włoszech – co Livigno oferuje wielbicielom narciarstwa?

Ci, którzy kochają spędzać czas na nartach mogą postawić na kupienie skipassu. Jest to karnet gwarantujący zniżki umożliwiający wielokrotne korzystanie z wyciągów narciarskich. Ponad to, rezydenci niektórych ośrodków mogą otrzymać dodatkową zniżkę, co znacznie obniża wydatki. Urlop połączony z białym szaleństwem na stokach narciarskich w Livigno to idealny wybór dla osób, które szukają doskonale przyszykowanych stoków, tras o ogromnym zróżnicowaniu, bardzo dobrej infrastruktury oraz wielkiej ilości śniegu. Nie ma wątpliwości, że urlop spędzony w Livigno będzie naprawdę udany oraz zapewni niezapomnianych wspomnień.