Snowboard i narty w Austrii

Austria to kraj, który olśniewa zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, możliwością uprawiania snowboardu na licznych stokach, a także aktywnego spędzania czasu. Wybierasz się na narty do Austrii? Zobacz, jakie atrakcje czekają na turystów!

Narty w Austrii – najbardziej oblegane kurorty

Jakie są najpopularniejsze miejscowości w Austrii, do których co roku zjeżdżają tysiące osób spragnionych aktywnego wypoczynku? Na pewno warto przyjechać do Shuttdorf, miejscowości położonej w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd bardzo blisko do ośrodka turystycznego Zell am See oraz przepięknego zbiornika wodnego Zeller See. Czekają tutaj na Ciebie wspaniałe atrakcje – stoki narciarskie, na których możesz potrenować swoje umiejętności, a dla osób lubiących wodę – również liczne baseny. Najczęściej odwiedzane kurorty Ziemi Salzburskiej to Alpendorf, Wagrain, a także St. Johann im Pongau. Każdy miłośnik aktywnego wypoczynku znajdzie coś dla siebie także w okolicach Tyrolu. Szczególnie rekomendujemy położoną w dolinie Otzal miejscowość Solden, w której znajdują się trasy przeznaczone zarówno dla niedoświadczonych, jak i zaawansowanych narciarzy. Znajdziesz tutaj także tor saneczkowy, saunę i stok dla dzieci.

Narty w Austrii – dogodne warunki dla najmłodszych miłośników szusowania

A może odwiedzisz ośrodek narciarski Nauders, który liczy 50 km tras biegowych. Warto przyjechać tutaj w czasie przerwy zimowej, z uwagi na dogodne warunki dla najmłodszych miłośników sportu. Wiele ośrodków w Austrii umożliwia uprawianie sportu nie tylko zimą. Masz ochotę na dodatkowe atrakcje? Wspaniałych emocji dostarczają też wyścigi psów i rozgrywki hokeja na skutym lodem jeziorze. Lubisz zwiedzanie? Znakomitym sposobem na zapewnienie sobie dodatkowych atrakcji jest zwiedzanie Wieży Kastnera oraz innych historycznych miejsc. Narty w Austrii to doskonały patent na niezapomniany urlop!