Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą trekkingów górskich? Nie zwlekaj! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Górskie wycieczki mogą mieć rozmaite postaci. Od powolnych przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Aczkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swoich zdolności

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy wyróżniają trzy poziomy trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich gór i umiejących używać sprzęt, jak również niebojących się ciężkich warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą najbardziej cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, a także Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby mogą zaś spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]