Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Tutaj uzyskasz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływa na to niemało elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć także o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry są polem rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie warto podkreślić, że jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Trudności sprawia także samo przygotowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem często aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]