Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Wycieczka w Alpy Austriackie - więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już z każdej strony wszelkie trasy w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach czy w Karpatach, często zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują propozycje wypraw w inne góry Europy. Liczni z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Przepiękne szczyty Alp – fantazja alpinistów z całego globu

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich krajów, między innymi Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne wspaniałe szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze z całego globu, to np. Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Les Droites lub szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzieli się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – wybierz te organizowane w ograniczonych grupach

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest sporo ciekawych ofert przeznaczonych dla entuzjastów gór o różnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już zręczność w jeździe na nartach i potrafią wykazać się odpowiednią wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, kładą nacisk głównie na aspekcie szkoleniowym, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Największą zaletą takich wycieczek jest to, że organizowane są w niewielkich, zwykle kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się zachwycającym doświadczeniem, przynoszącym radość z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]