Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie dużej części turystów, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych doznań na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Globtroterów wabią zwłaszcza możliwość obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, przepiękne widoki, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest także wyposażyć się w leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty oraz korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]