Wyprawy górskie – czego wymaga się od uczestników?

Poszukujesz więcej informacji o aktualnej ofercie wypraw? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Mnóstwo osób spędza swój czas wędrując po górach. Zazwyczaj rozpoczynają od szlaków wyznaczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak zaczynają poszukiwać czegoś więcej. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem są wyprawy w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty leżące w dalekich od Polski miejscach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Dzisiaj przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale też najwyższe wzniesienia Afryki, Azji oraz Meksyku. Bez wątpienia dużym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście asysta agencji mnóstwo usprawnia, ale jej pracownicy nie zdobędą szczytów za nas. Niezbędna jest kondycja, która pomoże nam wytrzymać długą wyprawę z bardzo masywnym, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym sprzętem oraz odpowiednim do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do tego typu ekspedycjach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które należy koniecznie spełnić. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się więc doświadczenie pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry niezbędne jest pełne dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]