Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Wyprawy - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/wyprawy/

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem wytrawnego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]