Zalety ofert free ski

Wyjazd na narty na pewno nie może być jednym z małych kosztów w roku. Z uwagi na fakt, że mała część z czytelników mieszka niedaleko kurortów, w których możemy jeździć na nartach, w budżet musimy doliczyć koszty dojazdu w góry i wynajęcie apartamentów, a te wszak w obleganych przez turystów kurtach z pewnością będą wysokie. Sporym kosztem są również karnety na kolejne stoki czy zamówienie skipassa uprawniającego zjeżdżania na różnych trasach w okolicy. Warto zatem pamiętać, iż organizując urlop w tygodniach poza środkiem zimy opisane koszty możemy bardzo ograniczyć. Jak to zrobić? Wybierając ofertę typu free ski.

Na czym polega free ski?

Free ski to oferty, które, jak już napisaliśmy, pojawiają się poza szczytem zimy – a zatem w początkowych oraz ostatnich miesiącach. Czemu są tak opłacalnym rozwiązaniem? Z uwagi na fakt, że kupujący tego rodzaju pakiety turyści wydają pieniądze jedynie na wynajęcie pokoju i dojazd do kurortu – skypass dający prawo do używania okolicznych tras będzie zaś bezpłatny. W zależności od rodzaju pakietu, jesteśmy w stanie tak ograniczyć koszty związane z wyjazdem od 10 do nawet pięćdziesięciu procent, a to dla narciarzy bez dużego budżetu okaże się wszak sporym plusem.

Free ski – w jakich miejscach jest najpopularniejsze?

Choć pakiety w stylu free ski sprzedawane są na całym świecie (także w polskich górach), najczęściej kupowane są przez narciarzy wypoczywających we Włoszech. Wśród miejsc, gdzie ofert free ski sprzedawanych jest najwięcej jest Val di Fassa, gdzie narciarze mogą jeździć na którymś z dziewięciu areałów. Oprócz tego free ski można wykupić w Val di Fiemme, które słynie z doskonałych krajobrazów oraz różnorodności stoków narciarskich. Trzecim często występującym w ofertach free ski miejscem jest Val di Sole. Narciarze mogą liczyć tu na tak fascynujące widoki oraz fenomenalne stoki, jak i liczne wody geotermalne.