Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Prawo rodzinne stanowi jeden z głównych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy ogromne doświadczenie również w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, macierzyństwa i ojcostwa czy uregulowania kontaktów.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w przepisach, ale przede wszystkim stosownego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje osobiste sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na bieżący kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez każdy etap sprawy w sposób dla niego najmniej bolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań naszych Klientów szczególnie w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez spotkanie twarzą w twarz lub rozmowę telefoniczną albo na Skype’ie. Staramy się wtedy zebrać maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne etapy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W toku prowadzenia każdej sprawy zawsze staramy się znaleźć możliwość na jej ugodowe zakończenie. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż gros sytuacji spornych ma swoje podłoże w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba bezstronna, nie jest pod ich wpływem i rozpatruje sprawę wyłącznie pod kątem prawnym.