Spadki – jakie sprawy poprowadzi kancelaria prawna

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje wszechstronna obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o podział spadku bądź stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam też obce zagadnienia prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia firm lub udziałów w spółkach.

Spadki – rola kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od konwersacji z Klientem oraz od omówienia zagadnienia, z jakim się do nas zgłasza. Istotne jest, żeby już przy pierwszym spotkaniu w sposób kompleksowy, zrozumiały i klarowny zaprezentować oraz wytłumaczyć zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym krokiem jest zaznajomienie się z potrzebną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wspólnie ze spadkobiercami właściwej dla charakteru sprawy metody działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, oferując pomoc prawną zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich na etapie spadkowego postępowania sądowego. Będziemy wsparciem też dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporu. W takim wypadku możemy zaproponować wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły swoich bliskich, wymaga pełnego zrozumienia i taktownego działania. Często wiąże się to z kooperacją z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi krewnymi, dla których uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym traktowane jest jako bolesny obowiązek. W takich sytuacjach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.