Czym jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują w chwili obecnej nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty albo zawierają niekorzystne dla klienta zapisy.
O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To też dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego typu można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa często trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt doskonale dopasowany do wymagań i potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.