Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek różnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zobowiązania można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, gotówkowy, ratalny i mieszkaniowy. Za sprawą konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale także parabanki, jednak nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla kredytobiorcy zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.