Kancelaria prawna – pomoc frankowiczom

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi polisolokaty czy też kredyty we frankachszwajcarskich. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także wypowiedzianych i spłaconych. Dodatkowo są to też postępowania o zwrot gotówki, unieważnienie umów czy zmniejszenia salda zadłużenia.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła spory z bankami, takimi jak Bank Millennium, mBank, Getin Noble Bank oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii prawnej specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, żeby inicjującym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają też inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, jak również pomocą w przygotowywaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: pozwu, reklamacji, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Kredyt we frankach – pozew przeciwko bankowi

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za nieobowiązujące, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.