Kredyt bez historii kredytowej dla klientów z pustym BIK-iem

Jak wiemy, przed udzieleniem nam kredytu, bank starannie sprawdza zdolność kredytową petenta. Co jednak kryje się pod tym pojęciem? Które czynniki są kluczowe? Jak łatwo stwierdzić, najważniejsza okazuje się na pewno wysokość naszych dochodów. Sprawdzając zdolność kredytową, bank skontroluje również to, jak często je pozyskujemy i ustali ich źródła. Ważny jest też wiek kredytobiorcy, ilość mieszkańców w jego lokalu oraz to, czy regularnie opłacaliśmy poprzednie zobowiązania – właśnie to może mieć kluczowe znaczenie. Porównując to z wysokością pożyczki oraz liczbą rat, bank decyduje, czy mamy możliwość go bez utrudnień uregulować. Co natomiast, jeżeli kredyt nie będzie nam przyznany?

Kredyt bez historii kredytowej – kto na tym skorzysta??

Na szczególne problemy powinni przygotować się ci, którzy nie brali dotąd żadnego kredytu. Należą do nich zwłaszcza studenci i kredytobiorcy, którzy pracują od niedawna. Z tym, iż kredyt nie będzie im przyznany, powinni być pogodzeni także renciści. Negatywna decyzja banku nie musi być jednak powodem ku temu, żeby postawić na ofertę parabanków. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie bowiem wzięcie kredytu bankowego, który będzie dostępny bez dopełnienia rygorystycznych warunków.

Jak otrzymać kredyt bez historii kredytowej?

Poszczególne banki mają warunki mniej restrykcyjne niż pozostałe. Znalezienie oferty dopasowanej do naszej zdolności bywa niestety naprawdę problematyczne. Dlatego w podobnych przypadkach warto poprosić o pomoc specjalistę. Doradca kredytowy powie nam, jak znaleźć odpowiednią ofertę oraz podpowie, jak uniknąć błędów. A te, jak nietrudno stwierdzić, mogą mieć poważne skutki, ponieważ trudności ze spłatą pierwszego kredytu zwykle są problemem w uzyskaniu następnych.