Kredyty bez zdolności kredytowej – czy można je otrzymać

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Istnieje olbrzymia liczba osób, które nie są w stanie wziąć takiego zobowiązania, bo nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Banki zwykle mają odrębne zasady, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają ich przyznania. Istnieją jednak ogólne warunki, określające kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już jakieś kredyty. Dotyczy to także osób o niskich zarobkach albo zatrudnionych w oparciu o formułę inną niż umowa. Oczywiście kredytu nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Czynniki takie powodują, że teoretycznie nieosiągalne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki są na tyle drogie, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z pomocy pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej rygorystyczne przepisy i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, jak stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym chce się ubiegać o kredyt. Świetnym pomysłem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, ale wespół z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, które doradzić może dobry pośrednik, jest wiele.