Kredyty dla firm – jak go uzyskać?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, z pewnością doświadczyłeś trudniejszych momentów pod kątem finansowym. Klienci, którzy spóźniają się z opłaceniem należności lub nieprzewidziane wydatki na rozwój firmy – takich sytuacji może być wiele. Z pomocą może przyjść kredyt na działalność gospodarczą.

Typy kredytów dla firm

Funkcjonuje wiele sposobów na wsparcie działalności firmy. Kredyt inwestycyjny dla firm pomaga realizować ich chęć rozwoju, a kredyt gotówkowy dla firm będzie zbawiennym zastrzykiem finansowym podczas gorszego momentu działalności. Przy doborze właściwego kredytu warto kierować się dopasowaniem oferty do wdrożonego modelu biznesowego. Na przykład jeśli rozliczamy się z Urzędem Skarbowym na podstawie ryczałtu lub KPiR, powinniśmy znaleźć taką ofertę, która wyraża zgodę na powyższą metodę rozliczenia.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach

Wielu przedsiębiorcom udzielano kredytu dla firm bez zaświadczeń z ZUS i US, a nawet bez wykazania obrotu i dochodu. Aby dołączyć do grupy zadowolonych kredytobiorców, należy skonsultować się z rzetelnym doradcą kredytowym, który zna wszelkie obecne na rynku oferty i będzie w stanie wybrać tę najbardziej opłacalną. Pomoże on również w przypadku, gdy chciałbyś uniknąć sięgnięcia przez bank do rejestrów KRD i BIG.

Kredyt dla firm z krótkim stażem

Jeżeli bank odmówił Ci pożyczki z uwagi na krótki staż firmy, nie martw się. Na rynku funkcjonują oferty banków, kierowane do raczkujących przedsiębiorstw. Niektóre z nich są dostępne nawet dla firm, które ledwo co założone! Tutaj jednak znowu konieczna będzie konsultacja z doradcą, który przedstawi propozycje kredytów dla prowadzących działalność gospodarczą już od pierwszych dni po założeniu przedsiębiorstwa.