Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż możemy zdobyć tak już nieduże sumy – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także stać się sposobem sfinansowania poważniejszych wydatków, ponieważ zazwyczaj jego największa suma to nawet 100 000 złotych, ale klienci o najwyższych dochodach – na przykład lekarze – są w stanie uzyskać nawet 500 tysięcy PLN. Koszty kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do nawet 16 procent. Co poza tym warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego warto?

Jak możemy wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który przedkładamy jest szybko rozpatrywany, przez co środki trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mogą uzyskać go nawet klienci z niskimi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony wszystkim, bo tak jak przy innych rodzajach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na dowolny cel – tak na zakup akcesoriów AGD, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy – zaufaj doradcy

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy uświadomić sobie, że nietrudno wówczas o pomyłki, których skutkiem okazują się najczęściej poważne finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przeanalizować, porównując zarówno odsetki, jak i pozostałe koszty – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie okażą się więc usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez poważnych komplikacji.