Poradnik inwestora – kilka informacji o srebrze bulionowym

Jeśli chcesz kupić srebro bulionowe, koniecznie sprawdź https://goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.

Monety lokacyjne, a więc monety bulionowe, to dodatkowa opcja dla osób chcących inwestować swoje pieniądze w metale szlachetne. Owszem, najpopularniejszym kruszcem także w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednak w ostatnim okresie coraz więcej mennic krajowych emituje srebrne monety bulionowe, które w mgnieniu oka zdobyły wiernych zwolenników, w szczególności wśród inwestorów z nieco mniej zasobnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – wartość ściśle związana z ceną rynkową srebra

Można powiedzieć, że srebrne monety bulionowe są zasadniczo nowością inwestycyjną. Sporządzane są przez mennice kilku państw, i to ledwie od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się w pierwszej kolejności w Kanadzie, w Meksyku oraz w Chinach). Chociaż znane są inwestorom już od prawie 50 lat, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak szeroka jak analogicznych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednakże wyśmienitą propozycją dla osób chcących zdywersyfikować swoje aktywa, a które obawiają się inwestować w nieco droższe monety kolekcjonerskie ze srebra lub których nie stać na lokatę środków w platynę bądź złoto. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uważa się za rozsądniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z identycznego kruszcu? Koszt zakupu monet kolekcjonerskich w roku wprowadzeniu do sprzedaży zawsze dostrzegalnie przewyższa cenę metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Wpływa na to w największym stopniu całkowity wydatek poniesiony przez producenta na wybicia numizmatu (m.in. opracowanie przez artystę oryginalnego wzoru oraz wytworzenie precyzyjnych sztanc). Istotne jest dodatkowo to, iż monety kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej liczbie sztuk, co na starcie już zwiększa na nie popyt. Nie gwarantuje to aczkolwiek, iż z biegiem lat ich wartość będzie stopniowo wzrastać! Należy mieć świadomość, iż tak jak w przypadku jakiegokolwiek przedmiotu kolekcjonerskiego, monety takie są warte tyle, za ile chce je kupić potencjalny nabywca. Tymczasem srebrne monety bulionowe nie posiadają wymiaru kolekcjonerskiego (nie posiadają limitowanego nakładu, a ich wizerunek modyfikowany jest niesłychanie rzadko), toteż ich wartość stricte powiązana jest z ceną rynkową srebra.

Srebrne monety bulionowe – jakie zamówimy od polskich dystrybutorów?

Srebro jest tanim kruszcem inwestycyjnym, skutkiem tego monety lokacyjne z tego metalu z rzadka emitowane są w wadze niższej niż 1 uncja trojańska, czyli w systemie metrycznym 31,1 g. I choć waga 1 oz i próba srebra .999 to generalnie norma dla tych monet, w sprzedaży kupimy też monety o ciężarze 2 oz, 5 oz, a nawet 500 g. W krajowych sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez trudu kupimy znane na każdym krańcu świata angielską Britannie, australijskie Kangury oraz austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niekonwencjonalnym nominale 1,5 euro.

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]