Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o tym, czym jest mass collect, uzyskasz na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom własnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest w rzeczywistości niezwykle proste. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, czyli np. w prywatnych gabinetach, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, a także wszystkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty bądź przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem prawdopodobnych pomyłek często przytrafiających w trakcie tego procesu.

Czy warto korzystać z mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jej wykorzystania w firmie, także takiej, która każdego miesiąca rozlicza poniżej 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie owocuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]