Transport i spedycja – pomyśl o leasingu ciągników siodłowych

Leasing to niezwykle popularna forma wyposażania firmy. Nie mając własnych środków finansowych, można błyskawicznie uzyskać auta lub komputery niezbędne do dynamicznego rozwoju firmy. Podobnie wygląda leasing ciągników siodłowych. Przyjrzyjmy się bliżej mechanizmowi leasingu i zobaczmy do czego może się przydać.

Leasing ciągników siodłowych – zalicz do kosztów przedsiębiorstwa

Funkcjonuje kilka odmian leasingu. Do najbardziej rozpowszechnionych należy z całą pewnością leasing inwestycyjny, po którego zakończeniu pojazd staje się naszą własnością. Równie często stosowany jest leasing usługowy. Różnice między poszczególnymi rodzajami leasingu polegają także na sposobach zaliczania do kosztów opłat. Zdarza się, że do kosztów przedsiębiorstwa można doliczyć tylko część kwoty, a czasami całe raty. Rozbieżności polegają także na sposobie płacenia podatku VAT – przy leasingu usługowym sumy te są doliczane do każdej raty, zaś przy finansowym – cieżar fiskalny należy ponieść od razu. Analogicznie wygląda kwestia leasingu ciągników siodłowych. W tej sytuacji w głównej mierze od wersji dotowania zakupu pojazdu zależy to, czy będzie on naszą własnością, a także sposób, w jaki należy rozliczać comiesięczne należności.

Leasing ciągników siodłowych – sprawdzone narzędzia finansowe

Warto postawić na leasing ciągników siodłowych, ponieważ jest to świetna inwestycja w maszyny, niezbędne w wielu spółkach międzynarodowych. Nie wszystkie firmy stać jednak na kupno pojazdów za własne pieniądze. Firmowe floty pojazdów to spory koszt, jednak z ich pomocą można wypracować niezłe zyski i wydajnie działać. Wówczas dużą rolę odgrywają sprawdzone narzędzia finansowe, dzięki którym przedsiębiorstwo może prężnie prosperować. Szukając stosownych rozwiązań warto zdać się na opinię profesjonalistów, którzy powiedzą na co się zdecydować.