Na rozwój mięśni – wioślarz treningowy

W kilku ostatnich latach w naszym kraju zwiększa się ilość osób pochłoniętych sportami wodnymi, takimi jak wioślarstwo. Warto dostrzec, że nie zawsze są to osoby młodsze – tą pasją zaraża się także snująca marzenia o mistrzowskich wynikach w tej dyscyplinie młodsza część społeczeństwa, jak i osoby starsze, które chcą dbać o swoje zdrowie. Ważne jest jednak to, aby odpowiednio intensywnie trenować, zanim udamy się na jakiekolwiek wyścigi czy treningi na świeżym powietrzu. Nie jest to niemożliwe – wioślarstwo daje się wszak także trenować w klubie fitness przy pomocy wioślarza treningowego.

Co można uzyskać ćwicząc na wioślarzu treningowym?

Pozycje, które się przyjmuje w czasie wiosłowania, pozwalają na wzmacnianie mięśni i prawidłowych nawyków postawy. To jednak nie koniec! W trakcie używania wioślarza treningowego, musimy używać również górnych partii mięśni, czyli rąk oraz klatki piersiowej. To doskonałe ćwiczenia wytrzymałościowe, które dają efekt podobny do codziennego podciągania się na drążku. Wioślarstwo to dziedzina zmuszająca do utrzymania prawidłowej sylwetki – nie jest to jednak sposób na zażegnanie problemów z kręgosłupem. Osobom chorującym na kifozę, skoliozę czy inne wady postawy, którym potrzebna jest systematyczna gimnastyka, nie poleca się jednak ćwiczeń na tym urządzeniu, gdyż jest to typowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – trenuj w zaciszu domowym

Wioślarz treningowy to sprzęt sportowy, które dostępne jest w większości klubów fitness, jednakże można również ćwiczyć na nim we własnych czterech ścianach. Ciągnąc za dwa drążki, porusza się siedzenie, na którym znajduje się ćwiczący. Tym sposobem naśladowane są gesty, jakie wykonuje wioślarz w zwykłych warunkach. Wioślarz treningowy nie kosztuje wiele – ceny wahają w granicach od tysiąca do kilku tysięcy złotych i zależą od tego, czy jest to wersja podstawowa czy profesjonalna. Warto zauważyć, że w sklepach internetowych można nabyć go zwykle taniej niż w sklepie tradycyjnym. Należy jednak koniecznie uważać na to, by nabyć takie urządzenie do treningów, które ma stosowne certyfikaty. O radę odnośnie dostosowania wioślarza treningowego do naszych potrzeb lepiej zapytać doświadczonych doradców sklepu.