Rower stacjonarny – trening we własnym domu

Rower stacjonarny to najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy nie znajdują chwili na ćwiczenia na zewnątrz, a pomimo tego chcą wypracować zadowalającą formę. Jego atuty są podobne do tego, co daje nam tradycyjny rower – pomaga poprawić kondycję oraz wyrzeźbić mięśnie nóg czy lędźwi. Poza tym nie stwarza ryzyka kontuzji, można ćwiczyć na nim w złą pogodę i pozwala na wykonywanie ćwiczeń zajmujących tylko mniej niż kwadrans – o ile, rzecz jasna, używamy go nie na siłowni, a w swoim mieszkaniu. Nic więc zaskakującego, że jest naprawdę chętnie kupowany.

Rower stacjonarny – który wybrać?

W sklepach dostępne są trzy najważniejsze typy rowerów stacjonarnych – mechaniczne, magnetyczne oraz elektromagnetyczne. Mechaniczne cechują się niską ceną, jednak najłatwiej również je uszkodzić. Rower stacjonarny z magnetycznie generowanym oporem jest nieco droższy, jednak jednocześnie bardziej niezawodny i komfortowy. Rowery tego rodzaju bywają też nierzadko wyposażone w licznik, a ten ułatwi organizowanie treningów – zapamiętuje spaloną energię, „przejechane” kilometry tętno oraz pozostałe parametry.

Rower stacjonarny – koszty

Klubowy rower stacjonarny będzie dużym kosztem. Szczęśliwie w domowych warunkach często nie będzie on niezbędny – bez problemów sprawdzi się model wyposażony wyłącznie w niezbędne funkcje. Podstawowe modele znajdziemy nawet za mniej niż trzysta zł, zaś za dwukrotnie wyższą sumę sprzedawane są rowery z licznikiem oraz wieloma pomocnymi akcesoriami.