Sprawdź informacje o tenisie dla dzieci Kraków

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Warto pomyśleć nad ciekawym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest odpowiedni zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest strój do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej dylematów. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na wybór dobrej rakiety. Dobra decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie kompetencji grającego. Rakieta posiada ważne cechy oraz właściwości i to na ich podstawie dostosowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Często zdarza się, że dorośli kupują swym dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Bardzo istotna jest kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie rozpoczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę szybko, a więc na pierwsze zajęcia mogą uczęszczać już 4-latki. Problemem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: trenować się indywidualnie, czy grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Ponadto tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy wolą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony trener rozwinie technikę gry waszej pociechy i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Dane:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]