Bursztyn w biżuterii

www.bizutik.pl/bizuteria-z-bursztynem

Biżuteria z bursztynem zawsze jest modna – tak u młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna jednak dziwić – złoto Północy jest wszak jednym z najładniejszych materiałów, a swoboda jego w nadawaniu mu różnych form sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki mogą dostosować się do wszystkich mód. By cieszyć się jej wyglądem, musimy o nią odpowiednio zadbać. O co chodzi? Powie wam przygotowany przez nas poradnik.

Zasady przechowywania biżuterii z bursztynem

Jantar to nadzwyczaj delikatny materiał – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być trzymana w odpowiednich warunkach. Bursztynowy wisiorek należy owinąć jedwabną tkaniną, a następnie dokładnie otulić folią oraz umieścić w drewnianej szkatułce. Powinniśmy również mieć na uwadze, by w jednej paczce nie trzymać dwóch ozdób – mogą się przecież porysować.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Jantar nie znosi mocnych substancji chemicznych. Słuszniej więc zrobimy, wybierając do jego pielęgnacji łagodniejsze substancje – chodzi o mleczko migdałowe lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona delikatną ścierką, nieznacznie zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie możemy użyć jej zbyt wiele.

Wiekowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w szafie wiekową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale jest cudowna, ale widać jej wiek. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz jedynie jeszcze bardziej ją zepsuć – warto zatem poprosić o pomoc złotnika.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]