Buty ślubne

Ślub to na pewno dla każdego z nas jedno z najistotniejszych wydarzeń. Należy więc postarać się, by ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Szczególną wagę do jego oprawy przykładają niewątpliwie kobiety, dla których największe znaczenie ma zwykle ślubna kreacja. O ile znalezienie sukni ślubnej to indywidualna sprawa, to warto poświęcić parę chwil na poznanie reguł doboru obuwia – to właśnie od niego zależy komfort panny młodej.

Ważny jest rozmiar butów do ślubu

Nie zapominaj, iż w butach spędzisz cały dzień i często również całą noc – powinnaś zatem zadbać o to, aby były wygodne i nie powodowały zbędnego dyskomfortu. Przed kupnem danej pary ubierz ją i sprawdź, czy cię nie ociera.

Buty do ślubu – pamiętaj o wygodzie

Buty ślubne należy wybrać wystarczająco wcześnie i postarać się je dopasować do swojej nogi. Oczywiście, musimy pamiętać, że buty muszą prezentować się świetnie – dobrym pomysłem będzie zatem chodzenie w nich po mieszkaniu.

Obcasy w butach do ślubu

Ślubne buty na koturnie wyglądają co prawda świetnie, ale nie zawsze okazują się tak komfortowe, jak powinny. Jeśli zatem nie czujesz się dobrze na szpilkach, wybierz raczej buty ślubne na płaskiej podeszwie.

Buty do ślubu – nie tylko eleganckie

Zazwyczaj buty ślubne są eleganckie, ale przyszłe mężatki coraz częściej odchodzą od tej reguły, kupując buty innego typu. Dodatkiem do ślubnych strojów okazują się zatem na przykład trampki czy też glany.