Ciesz się inną kawą co dnia – o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso

Zamów kapsułki do Nespresso

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych miłośników. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele renomowanych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu arabiki i robusty. Drugim słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Roma, Trieste oraz Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty suszonych owoców, prażonych orzechów czy czekolady. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza też polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Hazelnut, Chocolate, Carmel oraz Vanilla.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają na ogół 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]