Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Tu zamówisz antenę DVBT

W przeważającej większości domów znaleźć można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym gadżetem, należy zaopatrzyć się również we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki model należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest obecnie naprawdę szeroki. W sklepach dostępne są pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się także niezwykłą wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zastosować. Należy pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]