Ekspres Jura dla profesjonalistów i amatorów

Znalezienie właściwej kawy nie gwarantuje przygotowania doskonałego naparu. By zachwycić rodzinę świetnym smakiem kawy powinniśmy również zatroszczyć się o właściwą metodę przygotowania i sprzęt, który pozwoli na wypracowanie właściwej temperatury wody i ciśnienia. Wiedzą o tym projektanci z firmy Jura, bo od prawie 90 lat oferują nam świetne ekspresy, które mogą być stosowane tak przez profesjonalnych baristów, jak i zwyczajnych miłośników smacznej kawy. Czemu więc powinniśmy wybrać ekspresy tej firmy? Jakie atuty ma ekspres Jura? Jak wybrać urządzenie właściwe dla naszych potrzeb i uniknąć trudności w eksploatacji?

Ekspres Jura dla zawodowców

Jura znana jest szczególnie ze względu na wytwrzane przez siebie urządzenia dla profesjonalnych baristów. Ci często sięgają po produkty firmy, gdyż okazują się solidne, a ich budowa pozwala na zrobienie rozmaitych rodzajów kaw – również tych wymagających spienienia mleka. Firma opracowała dla profesjonalnych baristów wiele modeli ekspresów, które zgrupowane są w kilka linii – na przykład Classic, XS, W, XJ oraz GIGA PROFESSIONAL, a każda z nich cechuje się innym zużyciem wody oraz opcjami zaparzenia naparu.

Domowe ekspresy Jura

Mimo, że wiele produktów firmy kierowanych jest do zawodowych klientów, ekspres Jura bez problemów może być również stosowany w domu. Zwłaszcza, iż w jej katalogu czeka na nas wiele ekspresów, które przeznaczone są akurat do użytku w domu. Najlepiej zdadzą egzamin urządzenia z linii J, C i ENA, które charakteryzują się prostą budową i różnymi funkcjami umożliwiającymi przygotowanie świetnej kawy. Dobrze też wspomnieć, iż marka oferuje także akcesoria, które ułatwią zrobienie bardziej nietypowych typów tego naparu oraz naprawę ekspresów.