Funkcjonalne kostki do whisky

Użyteczne kamienie do whisky zyskują coraz większą popularność – kupujemy je na prezent np. na urodziny. To niezbędnik każdego smakosza mocnych trunków, który chce uniknąć rozcieńczenia alkoholu przez kostki lodu. Jakie atuty posiadają tzw. whisky stones?

Kamienie do whisky – serwuj drinki na zimno

Wszyscy doskonale wiedzą, że whisky najlepiej smakuje w formie schłodzonej. Niestety wrzucane do alkoholu klasyczne lodowe kostki nie sprawdzają się do końca – rozmrażając się, psują smak drinków, a w zamrażarce przesiąkają aromatami z zamrażarki. Na szczęście zaprojektowano alternatywne rozwiązanie – kostki do whisky. Wyprodukowane są one z naturalnego kamienia i można je nabyć w różnych kolorach. Przeważnie dostępne są siwe kamienie, których specjalnie wyprofilowane, okrągłe krawędzie nie uszkodzą szkła. Jak funkcjonują naturalne whisky stones? Wszystko, co musimy zrobić to położyć je na parę godzin do zamrażarki, a potem wrzucić do szklanki z whisky. Ich kluczową zaletą jest to, że nie rozcieńczają alkoholu, co sprawia, że można cieszyć się wybornym aromatem ulubionego napoju. Nie pochłaniają również zapachów pożywienia. Są bezsmakowe i bezzapachowe, a Twój Jack Daniels będzie miał wyborny smak. Skończ ze zwykłymi kostkami lodu! Kamienie do whisky to coś specjalnego na rynku trunków.

Kamienie do whisky – są wielokrotnego użytku

Funkcjonalne kostki do whisky to doskonały pomysł na prezent dla chłopaka lub dla szefa. Prezentują się niesamowicie elegancko w szklance, dzięki czemu zrobisz wrażenie na znajomych. Kostki do whisky można używać wielokrotnie, wystarczy je umyć pod ciepłą wodą. Chłodzą napój na długo i nie psują smaku drinków. Nie ma sensu męczyć się z tradycyjnymi kostkami – po prostu postaw na funkcjonalne whisky stones, a Twoja whisky będzie smakowała pierwszorzędnie.