Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Potrzebujesz sztylp? Sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Główne cechy sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty cechują się dużo niższą ceną. Są więc polecane dżokejom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]