Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Tutaj kupisz kontenery

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak mnóstwo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, rozebrane elementy okien i drzwi, a także złom, gruz – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o większych rozmiarach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych i magazynów.

Dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]