Kupno pluszaków – czy to takie proste?

Słodkie szczeniaczki, misie lub stwory wyjęte z fantastycznych krain. Kto z czytelników ich nie kocha? Szczególnie przepadają za nimi dzieci, zaś według pedagogów, pluszaki są dla nich czymś innym niż zwykłą zabawką. Ich miękkość umożliwia zaśnięcie i zmniejsza nieprzyjemne objawy braku rodziców. Pluszaki to też najlepsze rozwiązanie, które spowoduje, że szkrab poczuje się potrzebny – powinien bowiem opiekować się swoim pluszowym przyjacielem. Warto oczywiście nie zapominać, iż nie każdego pluszaka powinniśmy dać dziecku – istotny jest ich projekt, ale także surowce, z jakich zostały wykonane. Jak więc znaleźć odpowiedniego pluszaka?

Pluszaki – surowiec także się liczy

Przed laty prawie wszystkie pluszaki można było bez zmartwień sprezentować szkrabowi. Obecnie jednak w sklepach znajdziemy mnóstwo maskotek, które nie są odpowiednie dla małych dzieci – są wszak wykonane niekiedy z surowców, mogących powodować reakcje alergiczne. Należy zatem zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału je wykonano – świetnie zdadzą egzamin na przykład bawełna, welur lub molton, a także z syntetyczne materiały, mające właściwe atesty i zgodne z normami UE.

Oryginalne pluszaki

Skąd mieć pewność, iż pluszak został zrobiony z bezpiecznych surowców? Warto wybierać jedynie maskotki wytwarzane przez renomowane marki – z pewnością posiadają niezbędne certyfikaty. Innym, dobrym pomysłem okażą się pluszaki z tradycyjnych pracowni – zwłaszcza dla osób, które wolą dać ich maluchowi oryginalny prezent inny od przemysłowo produkowanych zabawek.