Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Więcej o aparatach do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do miejsca masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody mankiet naciska na kończynę, wspomagając tym samym przepływ chłonki. Jest sporo powodów do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród sportowców, głównie jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowy sprzęt do presoterapii

Wiele opcji wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby raz za razem korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki przenośnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie i kompaktowe, toteż bez przeszkód można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi zakrzepica bądź choroba nowotworowa, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]