Magazyny namiotowe – tanie i funkcjonalne

Rozwój firmy niemal zawsze wiąże się z potrzebą zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić problemów, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją na szczęście skuteczne sposoby na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. W takich sytuacjach warto zdecydować się na magazyny namiotowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczne magazyny namiotowe

By móc cieszyć się z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on mieć stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem instalacji jej poszczególnych części. Jeszcze ważniejsze okazują się właściwości materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, śniegu oraz wiatru. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody wewnątrz namiotu.

Magazyn namiotowy – wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia wybór obiektu odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można rozbudować bazę magazynową, łącząc kilka namiotów w jeden obiekt za pomocą dedykowanego systemu.