Maska antysmogowa ochroni przed nieczystym powietrzem

Smog to zjawisko atmosferyczne o charakterze nienaturalnym, które może pojawić się zwykle w czasie bezwietrznej pogody oraz znacznego zamglenia. Jest on często spotykany przede wszystkim w ogromnych skupiskach miejskich, w których atmosfera jest znacznie zapylona. W skład smogu wchodzą groźne dla ludzi związki. W jaki sposób można się przed nimi uchronić?

Maska antysmogowa – ochrona przez zanieczyszczonym powietrzem

Na chodnikach polskich miejscowości coraz częstszym widokiem są ludzie noszące maskę antysmogową. Najbardziej istotnym elementem takiej maski jest filtr. Kupując maskę, którą zamierzamy zakładać w mieście, zwrócić trzeba uwagę, czy filtr zrobiony jest z aktywnego węgla. Tego rodzaju filtr bardzo dobrze ochroni również przed zatruciem gazami. Filtr umieszczony w masce musi być regularnie zmieniany, inaczej nie wypełni ona swojej roli. Sprawdźmy również, jak duże cząstki pyłu zatrzymuje wybrana przez nas maseczka, gdyż Za najlepsze uważane są te z filtrem, który zatrzymuje pyłki o wielkości 0,3 mikrometra. Taki filtr zatrzyma zarówno pyłki, ale również wszystkie szkodliwe substancje.

Jaką maskę antysmogową wybrać?

Pośród masek antysmogowych można wyszukać specjalne maski stworzone z myślą o osobach uprawiających sport. W żaden sposób nie utrudniają one treningu. Przepływ filtrowanego powietrza jest w nich efektywniejszy niż w klasycznych maskach antysmogowych. Niezależnie jednak od tego, czy w masce planujemy chodzić po mieście czy raczej trenować, trzeba zwrócić uwagę, aby doskonale przylegała ona do naszej twarzy. Proponowane obecnie maski antysmogowe produkowane są z tworzyw hipoalergicznych, dzięki czemu mogą być bez obaw używane przez alergików. Producenci maseczek robią wszystko, aby nie tylko skutecznie izolowały nas one od szkodliwych substancji, ale również aby miały atrakcyjny wygląd. Oryginalny design oraz duży wybór kolorów sprawia, że każdy może kupić dla siebie idealną maseczkę.