Maski do włosów – nawilżają i chronią przed promieniami UV

Szukasz masek nawilżających do włosów? Sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich stan źle wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury czy też słońce. Równie szkodliwe jest farbowanie, zasypianie z mokrymi włosami, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków lub stylizacja za pomocą prostownicy lub suszarki. To powoduje, że włosy potrzebują ciągłej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są duże, możemy w tym celu użyć odżywki. Nierzadko jednak ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Odżywki a maski do włosów

Maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie aniżeli typowe odżywki. Lepiej także zabezpieczają włosy. Kosmetolodzy często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet bardzo uszkodzonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. By przeniknęły w głąb włosów i skóry, trzeba je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najlepiej używać ich raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, żeby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak silikony, różnego rodzaju olejki, a także keratyna. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]