Maskotki

Jeśli nie wiesz, jaki podarunek sprawi największą radość dziecku przyjaciół, przestań się głowić i pomyśl o najprostszym rozwiązaniu – podaruj mu maskotkę!

Dlaczego dzieci kochają maskotki?

Fenomen przytulanek zadziwiał dorosłych już wiele dekad temu. Dlaczego ich małe dzieci tak szybko i bez trudności przyzwyczajały się do pluszowych maskotek? Eksperci psychologii dziecięcej zgodnie twierdzą, że maskotki, szczególnie misie, zapewniają dziecku poczucie bezpieczeństwa. Wygląd przytulanki zwykle nie są dla dziecka tak ważne jak to, jaka jest w dotyku. Im bardziej miękki jest materiał wykorzystany do uszycia przytulanki, tym goręcej będzie ona pokochana przez dziecko.

Korzyści kupowania dzieciom maskotek

Maskotki to nie tylko wdzięczne przytulanki, którymi bawią się nasze dzieci – są dla nich również doskonałym ratunkiem w trudnych sytuacjach, kiedy nie ma przy ich boku rodziców. Co więcej, przebywanie w towarzystwie ulubionej przytulanki uczy Twoje dziecko empatii i zwracania uwagi na uczucia drugiej osoby. Już małe dzieci są świadome tego, jak działają relacje między ludźmi. To, jak traktujesz swoje dziecko bezpośrednio przeniesie się na to, jak maluch będzie traktowało swoje maskotki. To natomiast pokaże Ci, jak w późniejszych latach będzie odnosiło się do innych osób.

Jak wybrać najlepszą maskotkę dla dziecka?

Najczęściej rodzice chcący kupić pluszaka dla swojej latorośli, poświęcają dużo czasu i energii, aby znaleźć najbardziej efektowny przedmiot. Czy to najlepsza droga? Okazuje się, że dziecięce zasady wyboru przytulanek nie są podobne do tych, ku którym skłaniają się dorośli. Najlepszym rozwiązaniem jest więc pozostawienie wyboru dziecku. Może się okazać, że pokocha ono niewielką i niepozorną maskotkę, na którą my nie poświęcilibyśmy dużo uwagi.