Mieszkanie w nowoczesnym stylu – użyj cegły ozdobnej

Klinkier to rodzaj cegły ozdobnej, którą można umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Czym się charakteryzuje i dlaczego jest współcześnie tak szeroko stosowana w przemyśle budowniczym?

Klinkier – cegła ozdobna ceniona w budownictwie

Klinkier to po prostu wypalane w bardzo wysokiej temperaturze płytki ceglane charakteryzujące się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz zawilgocenie. Płytki z cegły od lat znajdują zastosowanie jako element wykończenia domów oraz mieszkań – mogą być użyte m.in. jako cegła na komin czy płytki elewacyjne wewnętrzne. Klinkier jest używany także na cokoły, naroża, podokienniki, a także pozostałe elementy budynków i doskonale sprawdza się zarówno w przypadku budynków wzniesionych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu.
Elewacja z klinkieru prezentuje się bardzo estetycznie i jest odporna na negatywne czynniki z zewnątrz – niską temperaturę, śnieg, promieniowanie słoneczne czy deszcz. Klinkier elewacyjny utrzymuje się więc przez lata w znakomitym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru posiadają jeszcze inne zalety – zastosowanie naturalnego materiału powoduje, iż są one odporne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe i elewacja z klinkieru

Użyta na ścianie zewnętrznej domu cegła dekoracyjna nada budynkowi wyjątkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier jako elewacja wewnętrzna wyeksponuje styl, w jakim utrzymane są pokoje – świetnie będzie pasować do wnętrz wzorowanych na nowojorskich loftów. Wysokiej jakości płytki z cegły można nabyć w wielu sklepach z materiałami budowlanymi – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.