Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Dalsze informacje o mopie do podłogi.

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo prostym obowiązkiem – niezbędne są do tego odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Sprawa się jednak komplikuje, gdy idzie o dużą powierzchnię bądź nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Cechy najwydajniejszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają głównie 2 czynniki – tworzywo, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Należy również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o dużej powierzchni – przykładowo parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Odpowiedniej długości trzonek i wiadro – istotne akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Niemal jednakowo istotne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza czyszczenie podłóg. W czasie czyszczenia ogromnych powierzchni polecamy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]