Najlepsze modele grilli

Grill z najbliższymi to najlepszy w Polsce sposób spędzania wolnego czasu. To w szczególności świetna okazja do spotkania się z członkami rodziny, zjedzenia delikatnej karkówki oraz innych smakołyków. Sprawdźmy zatem, jaki grill ogrodowy najlepiej nadaje się do przygotowywania przepysznych posiłków.

Grill ogrodowy na niedużą działkę

Możemy zakupić grille ogrodowe mobilne oraz stałe. Szczególnie urządzenie ruchome cieszy się dużym powodzeniem pośród polskich grillowiczów, ponieważ perfekcyjnie sprawdza się w przypadku małej działki. W zależności od metody zasilania możemy kupić modele zarówno prąd, gazowe, jak i na węgiel. Najchętniej wybierane w autoryzowanych punktach sprzedaży i w sklepach są niewątpliwie ogrodowe grille stalowe. Wykonane z odpornej na ogień stali, posiadają pokrywę – dostępne są zwykle w przystępnych cenach. Mięso opieka się na nich błyskawicznie, a temperaturę możemy sprawdzać dzięki użytecznemu termometrowi. Miłośnicy grillowania uwielbiają grille węglowe, bo dają daniom jedyny w swoim rodzaju smak, jednak wymagają od kucharza praktyki, żeby przygotowane na nich warzywa oraz mięsa nie były nazbyt zwęglone, a co za tym idzie, żeby były zdrowe.

Grill ogrodowy zamów w autoryzowanym sklepie

Dużym zainteresowaniem cieszą się także grille gazowe, które są o wiele prostsze pod względem obsługi. Do takiego grilla nie ma potrzeby dokładać węgla oraz spędzać czasu na jego rozpalaniu. Wystarczy tylko rozłożyć karkówkę nad paleniskiem, a następnie przekręcić kurek. Zaletą sprzętu na gaz jest zdecydowanie to, że łatwiej można go wyczyścić, gdyż podczas grillowania potraw nie pojawia się popiół. Podobna cechę posiada grill elektryczny, który do przygotowania chrupiącego mięsa wymaga tylko przyłączenia go do źródła zasilania. Bez względu na to wariant grilla zamierzamy nabyć, warto zamawiać go w autoryzowanym sklepie, w którym poza najwyższej jakości grillami, otrzymamy też kompleksowe doradztwo ze strony pracowników.