Nano impregnat – zastosowanie i możliwości wykorzystania

Nano impreganty stają się coraz bardziej popularne i są stosowane w wielu dziedzinach życia. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona materiałów przed rozwojem pleśni, kamienia czy wykwitów wapiennych. Jak działają i czy dobrze się sprawdzają? Jakie rodzaje materiałów zabezpieczają?

Nano impregnat – konserwowanie powierzchni przed rozwojem grzybów

Współczesna technika powoduje, że utrzymanie czystości w domu staje się o wiele łatwiejsze. Jakiś czas temu powstały bowiem nano impregnanty, które tworzą na powierzchni niewidoczną warstwę – powstrzymuje ona rozwój grzybów, korozji i odpycha cząsteczki kurzu. Produkty hydrofobowe zawierające nano cząstki srebra znakomicie sprawdzają się w łazience – można je stosować zarówno do okien, szklanych elewacji, jak i innych materiałów. Efektywnie chronią przed nieestetycznymi osadami z mydła, dzięki czemu oszczędzamy na detergentach. W sprzedaży znajdziemy produkty do granitu, a także do tekstyliów, które znakomicie służą do zabezpieczania odzieży, tapicerki, itd. Jednocześnie preparaty te są delikatne dla powierzchni i ekologiczne.

Nano impregnat – szeroki zakres wykorzystania

To oczywiście nie wszystko – możliwości impregnatów są zdecydowanie szersze. Produkty hydrofobowe zabezpieczają też budynki przed pojawianiem się wykwitów wapiennych – można stosować je zarówno na beton, jak i tynk. Warto zauważyć, że środki te chronią też produkty drewniane przed olejami i czynnikami atmosferycznymi – np. promieniowaniem UV czy pleśnią. Nanotechnologia dba o skórę naturalną, sprawiając, że kanapy i inne meble wypoczynkowe zdecydowanie dłużej pozostają estetycznie czyste. Przed użyciem preparatu należy odpowiednio przygotować impregnowany materiał oraz w razie potrzeby usunąć z niego tłuste ślady. To sprawi, że nano impregant zadziała efektywniej.