Niewidzialna wycieraczka – czyste szyby i dobra widoczność

W okresie wiosennym zaczynamy bardziej dbać o swoje auta: wyważamy koła, stosujemy woski na karoserię, inwestujemy w przydatne produkty poprawiające komfort jazdy. Nic nie drażni Cię bardziej, niż brudne szyby? Kup specjalny impregnat hydrofobowy!

Niewidzialna wycieraczka – zabezpiecz szybę przed brudem

Dostępne w sprzedaży niewidzialne wycieraczki wytwarzają na szybie niedostrzegalną gołym okiem powłokę, która zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak woda, kurz – dzięki temu szyby auta przez długi czas prezentują się nienagannie. Jak działają te specjalistyczne produkty? Dzięki zastosowaniu impregnatu hydrofobowego woda zbiera się w większych kroplach, które szybko spływają po szybie. Dzięki temu nie tylko zwiększa się komfort jazdy, ale także jej bezpieczeństwo – możemy uniknąć groźnego zdarzenia wywołanego niedostateczną widocznością. Impregnaty hydrofobowe znakomicie wpływają na koncentrację i zmniejszają prawdopodobieństwo wypadków.

Niewidzialna wycieraczka – sposób na bezpieczną i komfortową jazdę

Przed zastosowaniem impregnatu hydrofobowego należy starannie oczyścić szybę szyby. Ważne jest także jej odtłuszczenie oraz pozbycie się ewentualnych pozostałości po kosmetykach samochodowych. Kiedy szyba będzie dobrze wysuszona, spryskuje się ją preparatem, a następnie delikatnie go rozprowadza. Po tym etapie musimy odczekać ok. kwadrans i przetrzeć szybę szmatką nasączoną preparatem hydrofobowym. Jak widać aplikacja jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią każdy kierowca. Żeby uzyskać najlepsze rezultaty, należy pamiętać, żeby przez 24 godziny po zastosowaniu niewidzialnej wycieraczki nie myć szyby detergentami ani nie stosować preparatów do spryskiwaczy. Warto także nakładać preparat partiami – na nieduże powierzchnie.