Jak najskuteczniej osiągnąć formę? Odchudzanie bez negatywnych skutków dla zdrowia.

Chcesz zgubić zbędne kilogramy? Odchudzanie to postanowienie na obecny rok? Zapamiętaj, że bycie fit to nie chwilowa rygorystyczna dieta , to zmiana stylu życia.

Rezygnacja ze śniadania przed pracą i nieregularne jedzenie w czasie dnia nie są dobrym modelem odchudzania, szczególnie patrząc na sprawę ze zdrowotnego punktu widzenia.

By zapobiec efektowi yo yo, nie możesz całkowicie eliminować produktów zawierających wartościowe mikro- i makroelementy. Aby Twój organizm pracował odpowiednio oraz by miał dostateczną porcję energii , by wykonywać podstawowe czynności życiowe, musisz dostarczyć mu odpowiednią ilość kalorii. Diety monoskładnikowe nie posiadają całej gamy minerałów, które są niezbędne dla organizmu pod względem fizjologicznym, a również mają wpływ na kondycję Twojej skóry, włosów i paznokci. Podczas takiego odchudzania może dostrzeżesz dość szybką utratę wagi, ale na dłuższą metę może to mieć negatywny wpływ na stan Twojego zdrowia, a powrót do starych nawyków żywieniowych przyniesie odwrotny efekt.

Odchudzanie z głową

Staraj się nie wyłączać ze swojej diety całej grupy produktów jak np. białek czy tłuszczy. Każda ma znaczący wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.

Cukry – eliminować z diety, czy nie?

Jeżeli chodzi o węglowodany, to wskazane jest zamienić je z prostych na złożone, które dostarczają energię na dłuższy czas.

Tłuszcze w diecie odchudzającej

W przypadku lipidów należy skupić się na tych nienasyconych.

Odchudzanie, a zawartość białka w diecie

Białka pełnią istotną rolę ze względu na to, iż tworzą struktury komórek. Nie można zapomnieć o witaminach, które wpływają na kondycję naszej skóry oraz paznokci. Jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich z pożywieniem, możemy zacząć używać suplementy diety. Bogata oferta sklepów internetowych pozwala na dobór do indywidualnych potrzeb.

Nie zapomnij o zażywaniu ruchu!

Nie należy lekceważyć znaczenia aktywności fizycznej. Tylko połączenie racjonalnej diety i ruchu może przynieść widoczne skutki. A odchudzanie nie będzie już męką.