Pióra wycieraczek do auta

Jedną z części wycieraczki są pióra wycieraczki, które odpowiadają za zciąganie wody z powierzchni szyby. Co więcej, zapewniają również cichą i gładką pracę wycieraczek. Właśnie dlatego, w trosce o dobrą widoczność, powinno się dbać o pióra wycieraczek. Zmiana powinna być dokonywana co najmniej 2 razy w ciągu roku, a szczególnie po zimie, ponieważ praca na szybie pokrytej lodzie może je szybko uszkodzić.

Pióra wycieraczek – jak wymienić?

Pióra przedniej wycieraczki wymienia się parami, jako jeden element. Kupując nowe pióra należy zwrócić uwagę na wymagania producenta samochodu oraz ich długość. Zamiany dokonuje się poprzez uniesienie wycieraczki z szyby i wyciągnięcie piór z zaczepów. Następnie stosuje się klipsy mocujące, aby pióra nie zsunęły się podczas pracy. Jeśli pióra wymieniamy po okresie zimowym, najlepiej posmarować przegub i sprężynę ramienia wycieraczki aby przylegały lepiej do szyby.

Typy piór wycieraczek

Klasyczne przegubowe i płaskie bezszkieletowe („banany”) to dwa typy występujących na naszym rynku wycieraczek. Pierwsze z nich są tańsze, ich ceny rozpoczynają się od 40 zł. Jeśli chciałbyś żeby pióra przywierały do szyby i skutecznie usuwały brud, wybierz płaskie pióra. Ponadto, działają one ciszej i nie odrywają się przy mocnym wietrze. Decydując się na zwykłe wycieraczki należy upewnić się, że krawędź pióra zawiera grafit.