Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

kapsułki do ekspresu, kapsułki do kawy

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki z kawą to także nie jest znaczny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. Dzisiaj do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]