Przeczytaj, jakie powinny być misie dla niemowląt.

Misie to kultowe zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody. Myślisz o tym, jakiego rodzaju upominek zafundować kilkumiesięcznemu dziecku? Postaw zabawki spełniające normy bezpieczeństwa. Miękki miś przytulak jest idealnym wyborem, ale warto zwrócić uwagę, czy został przygotowany w staranny sposób.

Misie dla niemowląt – ręcznie szyte zabawki

Decydując się na zakup maskotki dla niemowlaka musimy mieć pewność, że zabawka przetrwa nawet najbardziej intensywną eksploatację – nasze pociechy często nie chcą rozstawać się ze swoimi ulubionymi misiami i wszędzie je ze sobą noszą. Wysokiej jakości miś przeznaczony dla niemowlaków powyżej szóstego miesiąca życia będzie posiadał oznaczenie zgodności z unijnymi dyrektywami, które zapewnia bezpieczeństwo – to najważniejsze kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu prezentu. Należy też sprawdzić czy tworzywa, z których uszyto pokrycie misia nie będą wywoływać alergii delikatnej skóry maluszka. Innym ważnym czynnikiem jest sposób wykończenia – metoda hand-made wykorzystana przy produkcji pluszaka jest gwarancją unikatowości każdej sztuki.

Miś przytulak – zabawka każdego maleństwa

Sprawdź to, czy pluszaka można prać jeśli zjedzie taka potrzeba – zwłaszcza, jeśli zależy Ci, aby był on niezastąpioną maskotką dzidziusia. Należy też zorientować się, czy po takim zabiegu materiał wypełniający misia szybko wyschnie. Renomowani projektanci pluszaków korzystają z wysokiej jakości przyjemnych w dotyku tkanin, które mają wytrzymać zarówno mocne ściskanie, jak i wielokrotne czyszczenie. Innym kluczowym elementem starannie wykonanej zabawki są specjalnie zaprojektowane kulki umieszczone w środku, które sprawiają, że miś stabilnie stoi i dzięki temu rzadziej będzie wysuwać się z dłoni śpiącego maluszka.