Przytulanki, które pamiętasz z dzieciństwa

Świetnie się prezentują, rozbudzają wyobraźnię oraz posiadają wiele innych atutów. Przytulanki – bo o nich mowa – to w oczach każdego z czytelników symbol dzieciństwa. Jak się okazuje, cenią je także psychologowie, którzy zauważyli to, iż te zabawki doskonale rekompensują brak mamy w czasie pierwszych wieczorów bez najbliżej osoby, a w późniejszym okresie okazują się ich pierwszym przyjacielem i są przydatne w nauczeniu dziecka odpowiedzialności. Przytulanki są różnorodne dziś bardziej niż kiedyś – w sklepach sprzedawanych jest wiele ich typów, jednak nie zawsze będą dla malucha tak samo dobre. Jak zatem wybrać te odpowiednie?

Jaki surowiec okaże się najlepszy na przytulanki?

Wielu czytelników sądzi, że wszystkie przytulanki dostępne w sklepach są odpowiednie dla ich dziecka. To błąd, bo najtańsze pluszaki produkowane są często z surowców, które nie będą miłe w dotyku, a u niektórych brzdąców potrafią wywoływać reakcje uczuleniowe. By podobnych problemów uniknąć, warto kupować przytulanki zrobione z hipoalergicznych materiałów (między innymi lnu lub polaru) lub syntetycznych tkanin, posiadających niezbędne atesty i zgodne z normami UE.

Jak wybrać odpowiednie przytulanki?

Jednak istotny jest zarówno sam surowiec, jak i projekt przytulanki. Większość dostępnych na rynku maskotek przypomina bohaterów ze szczególnie lubianych wśród dzieci bajek, jednak warto postawić na oryginalne, ręcznie wykonane przytulanki z rzemieślniczych pracowni. Przywodzą one na myśl zabawki, które sporo czytelników kojarzy z czasów młodości, a oprócz tego są zwykle dużo lepiej wykonane niż wytwarzane seryjnie zabawki sprzedawane w dyskontach.